Geçmişimiz

Uzun zamandır birlikte av yapan ve sadece av zamanlarında değil yaz tatillerinde, bayramlarda, hafta sonlarında zaman geçiren birbirinden değerli kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu derneğimiz 12.02.2016 tarihinde İSCOBDER ( İstanbul Surf Casting Sportif Olta Balıkçıları Derneği ) adı altında tescillenmiş ve faaliyete girmiştir.

İscobder LogoAmacımız

Yurt dışında oldukça profesyonelce yapılan fakat ülkemizde henüz emekleme aşamasında olan balık tutma sporunun surf casting disiplinini doğru ve bilinçli bir şekilde icra ederek ülkemizdeki gelişimine katkıda bulunmak ve yine ülkemizi yurt dışı organizasyonlarında layıkıyla temsil etmektir.

İscobder kurucu üyeleri olarak belirlediğimiz ” bunun bir spor olduğunu unutma, hırs ve kibirden uzak dur. ” mottosunu benimseyecek yeni üyelerimizin katılımıyla topluluğumuzu genişletmek bir diğer önemli amaçlarımızdandır. Merkez İstanbul olmak üzere çevre illerde yeni arkadaşlar ile tanışmak, kaynaşmak nihayetinde ailemize ekleyip birlikteliğimizi Türkiye geneline yaymak hedefimizdir.

Bilgi paylaştıkça güzeldir.” sloganı ile çıktığımız bu yolda İstanbul ve çevre illerdeki üyelerimiz aracılığıyla daha fazla kişiye ulaşarak bu alanda öncü olan ülkelerin seviyesine yükselmek derneğimizin gayesidir.

Diğer ülkelerde bulunan federasyon yapısını ülkemizde de hayata geçirebilmek için bu alandaki benzer diğer dernek ve kulüpler ile işbirliği yapmak, çeşitli organizasyonlarda yardımlaşmak bir başka amacımızdır.

Takımımız

Bilgi ve deneyimlerini bu hobiye gönül vermiş diğerleriyle paylaşmaktan memnun olan, bilinçli, neşeli ve ” Öğrenmenin sınırı yoktur. ” ilkesini benimsemiş kişilerden oluşmaktadır.